Na wypadki adwokaci Marta & Marek Zawisny
Bezpłatna konsultacja - Dzwoń 24/7
718-388-3330

Workers’ Compensation i inne odszkodowania za wypadek na budowie w Nowym Jork

Wszyscy pracownicy mają prawo do bezpiecznego miejsca pracy. Jednak wypadki na budowie w Nowym Jorku zdarzają się często. Uraz na budowie może być spowodowany przez stronę trzecią, taką jak wykonawca, właściciel nieruchomości itp. W stanach Nowy Jork i New Jersey obowiązują określone normy bezpieczeństwa i przepisy, których muszą przestrzegać właściciele i wykonawcy.

Standardy te zostały ustanowione w celu zapewnienia ochrony dla pracowników wszystkich budowlanych. Pracownicy, którzy doznali obrażeń w pracy, są uprawnieni do odszkodowania pracowniczego, które pokrywa rachunki medyczne związane z wypadkiem i część utraconych zarobków. Dodatkowe odszkodowanie może być należne, gdy strona trzecia zostanie uznana za zaniedbującą obowiązek zapewnienia bezpiecznego środowiska pracy.

Zawisny & Zawisny ułatwia dochodzenie odszkodowań powypadkowych. Stworzyliśmy i rozwinęliśmy zespół adwokatów, którzy są w stanie pomóc w uzyskaniu należnego ci odszkodowania.

Co zapewnia odszkodowanie pracownicze

W Nowym Jorku, z ograniczonymi wyjątkami, nie można pozwać pracodawcy w drodze pozwu o odszkodowanie za obrażenia ciała. Jeśli doznasz obrażeń podczas pracy, masz prawo do odzyskania świadczeń odszkodowawczych dla pracowników (Workers’ Compensation), które pokrywają rachunki medyczne i część utraconych zarobków. Jednak wielu poszkodowanych pracowników budowlanych w Nowym Jorku może również wnieść pozew przeciwko “stronie trzeciej”, takiej jak generalny wykonawca, właściciel nieruchomości lub firma konserwacyjna. W pozwie przeciwko stronie trzeciej, poszkodowani pracownicy mogą otrzymać rekompensatę za ból i cierpienie, a także zadośćuczynienie za rachunki medyczne i utracone dochody, które nie zostały pokryte przez Workers’ Compensation.

Jeśli zostałeś ranny w wypadku na placu budowy w wyniku działania osoby trzeciej, masz prawo do złożenia pozwu i odzyskania odszkodowania za ból i cierpienie, utratę radości życia, przyszłe koszty leczenia i pełne rozliczenie utraconych zarobków (w tym przyszłych zarobków prognozowanych przez certyfikowanego ekonomistę). Wniesienie pozwu o odszkodowanie za wypadek na budowie jest pierwszym i najważniejszym krokiem w celu zapewnienia, że poszkodowane osoby i członkowie ich rodzin odzyskają zdrowie, pozostając na zdrowym gruncie finansowym. Uzasadnione przypadki urazów budowlanych są postrzegane ze współczuciem w oczach prawa, a w wielu przypadkach osoby poszkodowane w pracy zostały sprawiedliwie i słusznie nagrodzone milionami dolarów odszkodowania.

Jeśli Ty lub członek Twojej rodziny został ranny lub zmarł w wyniku wypadku w miejscu pracy, zadzwoń do nas.

Zacznijmy razem

Nic nie jest dla nas ważniejsze niż nasi klienci.
Dlatego nasze wstępne konsultacje są zawsze bezpłatne.
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Name
chevron-down